sacrum-non-profanum-logo

Historia Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum

Od 2005 roku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Sacrum Non Profanum” fascynuje miłośników muzyki na całym świecie. Zainaugurowany w malowniczym Trzęsaczu nad Bałtykiem, festiwal szybko zyskał międzynarodowy rozmiar, przenosząc swoje wydarzenia do takich miejsc jak Szczecin, Berlin, a nawet Nowy Jork.

Początki i rozwój festiwalu

„Festiwal Sacrum Non Profanum” został stworzony, aby uczcić polską muzykę współczesną, prezentując dzieła wybitnych kompozytorów, takich jak Fryderyk Chopin, Witold Lutosławski czy Krzysztof Penderecki. Każda edycja to hołd dla tych twórców, a jednocześnie platforma do prezentacji nowych talentów i nowatorskich interpretacji.

Pamiętne edycje

Szczególnie pamiętna była edycja z 2010 roku, świętująca 200. rocznicę urodzin Chopina w Nowym Jorku. Wydarzenie to przyciągnęło międzynarodową uwagę, podkreślając znaczenie festiwalu na globalnej scenie muzycznej. Kolejnym ważnym momentem był koncert z 2013 roku z udziałem Krzysztofa Pendereckiego, który dodatkowo umocnił pozycję festiwalu jako promotora muzyki współczesnej.

Wyróżnienia i odpowiedź na bieżące wydarzenia

W 2021 roku festiwal zdobył nominację do prestiżowej nagrody Fryderyk, co jest dowodem uznania dla jego wkładu w rozwój kultury muzycznej. Rok później, w odpowiedzi na międzynarodowe wydarzenia, festiwal zorganizował koncert ukraińskiej muzyki jako wyraz solidarności. To pokazuje, że „Sacrum Non Profanum” jest nie tylko festiwalem muzycznym, ale również platformą reagującą na współczesne problemy i wyzwania.

Dołączcie do nas!

Dołączcie do nas w tym roku, by świętować muzykę, która przekracza granice i łączy serca. „Sacrum Non Profanum” to więcej niż festiwal – to ruch kulturalny, który od lat inspiruje i edukuje. Odkryjcie z nami, jak muzyka współczesna może być piękna i jak głęboko może rezonować w naszych sercach!

Więcej informacji o festiwalu Sacrum Non Profanum dostępne na oficjalnej stronie: Sacrum Non Profanum

Do zobaczenia na festiwalu!