Sacrum pionowe

Wykonawcy na tegorocznej edycji Festiwalu Sacrum Non Profanum 2024

W ramach XX edycji Festiwalu Sacrum Non Profanum czekają na Was niezapomniane występy utalentowanych artystów! Przyjrzyjmy się bliżej naszym wspaniałym wykonawcom, którzy swoimi talentami wzbogacą aktualną edycję festiwalu

  • Lwowska Orkiestra Filharmonii Narodowej Ukrainy – Jedna z najbardziej renomowanych orkiestr, która swoim kunsztem i precyzją zachwyca słuchaczy na całym świecie.
  • Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie – Założony w 1952 roku, znany jest z perfekcyjnych wykonań muzyki chóralnej, setek międzynarodowych tournee oraz licznych nagród i wyróżnień na prestiżowych festiwalach.
  • Chór in Terra Pax – zespół wywodzący się z Międzynarodowej Akademii Chóralnej in Terra Pax, która corocznie organizuje warsztaty muzyczne, gromadząc chórzystów z Polski i Europy, by wspólnie tworzyć wyjątkowe programy muzyczne.
  • Kirchechor Brussow, Stadtchor Penkun, Singkreis Hohenselchow – Te chóry z Niemiec wzbogacą koncerty swoją międzynarodową obecnością i wyjątkowym brzmieniem.
  • Katarzyna Dondalska – Wybitna polska sopranistka o skali czterech oktaw, której głos przenosi słuchaczy w zupełnie inny wymiar muzyczny, znana z występów na najważniejszych scenach operowych i koncertowych świata oraz z licznych międzynarodowych nagród i wyróżnień.
  • Bartłomiej Kłos – Utalentowany baryton, który swoim głosem wprowadza głębię i emocje do każdego występu, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, koncertujący zarówno w kraju, jak i za granicą, z bogatym repertuarem operowym i sukcesami na międzynarodowych konkursach.
  • Natan Dondalski – skrzypce – Wybitny wirtuoz skrzypiec, którego niezwykła technika i artystyczny wyraz podbijają serca publiczności na całym świecie. Laureat licznych międzynarodowych konkursów, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie oraz ceniony pedagog.
  • Patrycja Piekutowska – skrzypce i prowadzenie koncertu – Wybitna skrzypaczka i gospodyni koncertów, której pasja do muzyki inspiruje zarówno wykonawców, jak i publiczność, doktor habilitowany sztuk muzycznych, mówca motywacyjny i filantropka, mająca na swoim koncie ponad 1200 koncertów w 41 krajach oraz wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.